Zbyňousovy stránky
Home > Botanika > Rostliny 2014 > Vysočina 2014

Vysočina 2014Den 1 : Drátenická skála, Malinská skála, Lisovská skála, Devět skal, Čtyři PaliceTak a podzimní dovolená je tady... Tentokrát z Vysočiny. Počasí nám přeje, vyrážíme s přítelkyni z Blatin na Devět skal a přes Čtyři Palice zpět. Všude jsou houby, jedlé, nejedlé, jedovaté...


Den 2 : Studnice, Ski HotelTentokrát půldenní malá procházka ke Studnici, na hořeček nahořklý Gentianella amarella ssp. amarella. Je ho tu několik desítek, bohužel už za zenitem.Dále putujeme po lyžařských stopách Ski areálu u Nového Města na Moravě, nacházíme nějaké rosnatky Drosera rotundifolia, na kterých je vidět, že podzim je tady a ony zatahují do rašeliníku.
 
Cestou zpět potkáváme slepýše křehkého.Den 4 : Radostínské rašeliništěPo včerejším výletu do Třebíče dneska máme naplánovanou Zelenou horu a poté Radostínské rašeliniště.Rosnatky jsou již téměř přerostlé rašeliníkem, je tu o 20 cm více vody než obvykle. Nacházím další malou lokalitu bublinatky menší Utricularia minor a několik keříku kyhanky sivolisté Andromeda polifolia.Den 6 : Olšinka u SklenéhoPočasí nám už nepřeje,  po včerejší návštěvě Poličky cesto domů zastavujeme u Olšinky u Skleného. Vybíhám na rašeliniště, rosnatky nenacházím, jen toliji bahenní Parnassia palustris, vachtu trojlistou Menyanthes trifolia a pěknou skupinku kruštíku bahenního Epipactis palustris. Den zakončujeme veleúspěšným houbařením.
Zde se můžete podívat na všechny fotky ve Fotogalerii.