Zbyňousovy stránky
Home > Botanika > Rostliny 2012 > Búrová a Zahrady

Búrová a ZahradyDalší výlet je tentokrát opět na Búrovou a Zahrady pod Hájem.Nádhernou orchidej představuje vemeník dvoulistý, který je občas i hojný. Patří mezi naše nejvonnější orchideje.Velice vzácnou orchidejí je rudohlávek jehlancovitý, který kvete od růžové až po tmavě červenou. Na Bůrové roste na několika místech.Na podmáčené části Búrové roste i mečík střecholistý. Zde tvoří populace o několika stovkách jedinců.U mečíků roste i rudohlávek jehlancovitý, letos kvete asi třicet rostlin, v dobrých letech se jejich počet může vyšplhat až na 100 jedinců.

Velice poučné je pozorovat marná souboj okáče s 5x menším běžníkem kopretinovým.Zahrady pod Hájem jsem letos navštívil již podruhé. Docela mě překvapilo množství pětiprstek, které chytly druhou mízu. Byly vidět rostliny zcela odkvetlé, plně kvetoucí i rostliny ještě v poupatech.

Na lukách začal již rozkvétat vstavač osmahlý letní. Sice rostlin nebylo mnoho, ale někteří jedinci se docela vydařili.Naším cílem bylo ověřit nenápadnou orchidej - vemeníček zelenavý. V již vysoké trávě se nakonec našel pouze jeden kus.
Zde se můžete podívat na všechny fotky ve Fotogalerii.